מדרשת צפת

מדרשת תכלת מרדכי
לאורו של הרב מרדכי אליהו זצ"ל

מדרשת תכלת הינה מדרשה נשית ע"ש הרב מרדכי אליהו

המכינה את הבת לתפקידה המשמעותי כאישה בפן הפרטי המשפחתי והלאומי.

* מדרשת תכלת הינה מדרשה נשית ע”ש הרב מרדכי אליהו, המכינה את הבת לתפקידה המשמעותי כאישה בפן הפרטי המשפחתי והלאומי.

* הבת עוברת במהלך השנה עבודה פנימית ותהליכים נפשיים, חיבור לעצמה, דיוק בעבודת ה’ המתאים לפי אופי נשמתה.

* אנו, צוות המדרשה, משתדלות כי המסר המרכזי הינו עבודת ה’ מתוך שמחה וחיבור לכלל ולתהליכים שעוברים על עם ישראל. מתוך הבנה כי הגאולה פועלת בכל המישורים המערכת בנויה באופי של חיבורי גוף ונפש: יוגה, תנועה, תזונה, יצירה ועוד.. במקביל, כמובן ישנם שיעורי מוסר, חסידות לימודי תנ”ך בהיקף ולעומק בהיבט ההיסטורי, הדתי והרלוונטי לחיים, מדרשי חזל.

* כמובן  שלא מדלגים על שערי החסידות והפנימיות: תניא, נפש החיים, שם משמואל, תורת הבעל שם טוב עם דגש מרכזי על לימודי הלכה המהווים כלי לכל הבניין הלימודי.

* אופייה של המדרשה משפחתי, חם, ייחס אישי, קשרים עם אנשי הצוות, אירוח בבתי הצוות, ואף עם שאר הקהילה הצפתית, חברותות ועוד..

* מיקומה של המדרשה בצפת הינו מרכיב משמעותי בתהליך הבנייה שהבנות עוברות במשך השנה. הקדושה של בתי הכנסיות, השלווה, הנופים, הקרבה אל הטבע, הסמטאות הקסומות, תנאים וצדיקים מהגמרא ושאר ספרים הקבורים בשכנות, מאפשרת לפתוח שערי הלב ולבנות התבוננות פנימית ממוקדת במעטפת רוחנית מאפשרת.

המדרשה מיועדת לבנות שרוצות לדייק בעבודת ה’ שלהן מתוך חיבור לעצמן. בנות המבקשות להציב ציוני דרך להמשך החיים, מתוך תורה נשית פנימית, יצירתית ושמחה.

בנות המבקשות להיפתח לעבודת ה’ מתוך חיבור עמוק לעץ החיים שמחי’ה את עץ הדעת.